8a.pl- Logo - Opinie

8a.pl

Opinie (3363) w ciągu ostatnich 12 miesięcy  Opinie łącznie  (8022)

17 maj 2023
W sklepie na Burakowskiej było super. Przez 3 godziny asystent nam pomagał w wyborze nie tanich produktów a praktyka (zimowy wyjazd w Tatry) pokazała że zakupy były trafione, i tu postawiłbym 5. Jednak jest druga strona medalu. Będąc w Zakopanem dokupiłem z wysyłka dla córki kolejne rzeczy. Strona zakupowa nie do końca klarowna, ale po kilku telefonach wszystko zostało wyjaśnione. Problemem okazała się przesyłka (dotarła do Zakopanego). Otrzymałem raki z wadą producenta (600 zł), dodatkowo mające ślady użytkowania i oryginalne opakowanie raków było otwarte. Zima, idziemy w góry, nie mamy raków = nerwy i koszty wypożyczenia. Dział reklamacji po wysłaniu przeze mnie zdjęć ewidentnych wad produktu, zgodził się na zwrot ze zwrotem części kosztów wysyłki (śmiech), niestety nie wie jak to się stało i na jakim etapie pakowania nastąpiła, wg mnie, świadoma podmiana i zapakowanie wadliwego produktu. Jak mam znowu kupić wysyłkowo raki, skoro 8a nie ma tracabilite produktu, może znowu dostanę te same wadliwe raki (płacz). Dodatkowo otrzymałem informację, że dostanę zwrot tylko ceny produktu, bez wysyłki. Dopiero po telefonie sprawdzono w "księgowości" i faktycznie okazało się, że mam otrzymać 15 zł kosztów wysyłki (20.99 zł InPost rzeczywisty mój koszt - można się śmiać). Pani w reklamacji była zirytowana moim zdenerwowaniem, no tak, ja mam zmarnowane góry, "walczę" o zwrot przesyłki i jeszcze dostaję opierdaka, że się denerwuję (płacz lub śmiech). Reklamacje oceniam na 2. Chciałem w 8a dalej kupować, a jest co, nawet się zarejestrowałem, aby oceniać produkty. zostawiłem parę tysięcy i chciałem zostawiać tam kolejne, ale podstawą kupowania jest ZAUFANIE, a tego w 8a zabrakło. Piszę od serca, bo liczę, że to pomoże wam być lepiej zorganizowanym. Pokażcie, że jesteście godnym i zaufanym sprzedawcą online, to może znowu będę u was kupował. Liczę na poprawę i życzę powodzenia. Krzysztof Kieczmerski.

11 wrz 2023
Otrzymałem w dostawie 2 różne bity ( pomyślałam , zdarza się ...) Poprosił o dosłanie tego właściwego a ja odeślę w zamian tego pomylonego. Niestety otrzymałam wiadomość że muszę odebrać oba buty gdyż tej właściwej pary już nie ma , ewentualnie po odesłaniu w zamian mogę otrzymać te same buty tylko w innym kolorze, zgodziłam się Niestety nie otrzymałam żadnych butów tylko zwrot pieniędzy po czym wchodzę na stronę a tu zamówione pierwotnie buty w kolorze czarnym śa z tym że o 150 zł droższe !!!! Czy tak postępuje szanującą się firmą. To jawne oszustwo i nie liczenie się z klientem. Nie dość że mylicie się przy realizacji zamówienia to jeszcze nie dotrzymujecie umowy !!

Opinie nt. sklepu 8a.pl

9 mar 2024
Kupiłem koszulę Patagoni, gdzie zawsze kupuje rozmiar XL i tym razem zamówiłem ten rozmiar. Koszulka przyszła w ów rozmiarze ale jest dużo za duża - zawyżona rozmiarówka. Nie można takiego info zamienić przy karcie produktu? Ułatwi to zakupy, zaoszczędzi problemów ze zwrotem

Bluza polarowa Columbia Triple Canyon Full Zip - black - rozm L

od lat korzystam z Państwa oferty, ale tym razem zamówiłem towar, który okazał się być kompletnie niespójny z opisem rozmiarowym. Przy tak dużej rozbieżności podanych i rzeczywistych wymiarów, zwrot nie powinien być na koszt klienta.
11 lut 2024

nie polecam - oferują towar, którego nie posiadają na magazynie

Niestety jestem totalnie rozczarowany współpracą z 8a.pl Moja żona upatrzyła sobie kurkę Marmot Montreaux Navy Blue w rozm.M i poprosiła mnie abym jej kupił na urodziny, podesłała mi linka i poprosiła o pilne zamówienie. Najpierw upewniłem się, że wybrany model/rozmiar jest dostępny (odświeżyłem stronę 3 razy). Po czym natychmiast złożyłem zamówienie (P1602450584), i opłaciłem poprzez serwis PayPo (odroczona płatność na 30 dni, nawiasem mówiąc świetna opcja) dodatkowo skorzystałem z kodu rabatowego, który dostałem po zapisaniu się do newslettera z 8a, nieduży rabat bo 50 zł ale zawsze coś. Jakie było moje ogromne zdziwienie gdy następnego dnia po około 18-tu godzinach dostałem emaila, że sklep anulował moje zamówienie. W ramach rekompensaty dostałem owszem kod rabatowy 10% ale niesmak pozostał ogromny. Zwłaszcza, że: - poinformowałem sklep, że w momencie składania zamówienia towar miał status dostępny i z łatwością go dodałem do koszyka i opłaciłem - poinformowałem sklep, że nie przyjmuje do wiadomości informacji, że "...nie posiadamy już kurtki Marmot Montreaux Coat - midnight navy, M. Środki zwrócimy w takiej samej formie..." - dalej prosiłem o wyjaśnienie co właściwie się wydarzyło i jak mogą wyjść z tego z twarzą i po dżentelmeńsku, na co dostałem odpowiedź: "Przeprowadziliśmy inwentaryzację na naszym magazynie, w wyniku której okazało się, że nie posiadamy już wybranego produktu..." - ponieważ dalej mnie nie satysfakcjonowało rozwiązanie zaproponowane przez sklep a szczególnie podkreślałem, że kurtka była na prezent dla żony więc (mając doświadczenie w customer service i claim service) poprosiłem/spytałem czy nie mogą domówić tej kurtki u swojego dostawcy Marmot aby przyszła z najbliższą dostawą - i tutaj sklep nadal pozostawał nieugięty gdyż odpisali, że: "Przekazaliśmy zapytanie o możliwość sprowadzenia kurtki, jednakże dział zaopatrzenia odpowiedział, że nie mamy możliwości sprowadzenia produktu..." Jestem totalnie zniesmaczony bo dla mnie to katastrofa. Dodatkowo co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem w żadnym emailu do mnie nikt nigdy się nie podpisał, tak jak bym rozmawiał z botem... Słabo, bardzo bardzo słabo... po całej akcji ktoś stojący z boku może zadać pytania -czy naprawdę mają taki bałagan w magazynie, że dochodzi do takich sytuacji? -czy może była jedna sztuka na stanie i kilka osób kliknęło zakup a jak się nazajutrz zorientowali to wysłali może temu kto kupił w normalnej cenie nie korzystając z rabatu? -czy naprawdę nie można było jej domówić u Marmota w centrali aby dotarła z kolejną dostawą, bo chyba współpraca z Marmotem nie jest incydentalna tylko stała?
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Dziękujemy za przesłanie opinii oraz serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie wyniknęły w związku z wymienionym zamówieniem. Zapewniamy, że nie było to celowe działanie z naszej strony. Staramy się, aby nasze stany magazynowe były regularnie aktualizowane i odzwierciedlały rzeczywisty stan. Mimo to zdarzają się sytuacje, na które nie mamy bezpośredniego wpływu i przykro nam, że musiał Pan tego doświadczyć. Chcemy zapewnić, że robiliśmy co w naszej mocy, aby sprowadzić wymagany egzemplarz kurtki. Niestety, otrzymaliśmy informację, że nie będzie to możliwe. Zapewniamy, że podejmiemy wszelkie możliwe działania, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Liczymy na kolejną szansę, aby udowodnić, że jesteśmy godnym zaufania górskim partnerem.

Mają gdzieś prawa konsumenta.

Towar kupiłem z odbiorem w sklepie więc bez opcji zwrotu. Pompka Thermarest Mini Pump okazała się niewypałem. Mimo, że w opisie napisano, ze napompuje regular w 3 minut, nie zrobi tego nawet w 15. Poszedłem do sklepu i mówię, że zwrócić nie mogę ale w takim razie chcę skorzystać z rękojmi z żądaniem zwrotu środków. Pan w sklepie zasłonił się wewnętrznym regulaminem i powiedział, ze przy rękojmi mogę co najwyżej dostać prawo wykorzystania śordków w 30 dni w ich sklepie. Jaja k...wa jakieś. I to ma być profesjonalny sklep? Zmuszony mnie do zgłoszenia reklamacji w ramach gwarancji. Kpiny. Domyślam się, że człowiek nic nie winny ale firma jako taka ma w bani prawa konsumenta. Stanowczo odradzam zakupy tutaj. Sprawę zaś adresuję do UOKiK.
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Dziękujemy za przesłanie opinii i przepraszamy za wszelkie niedogodności. Dokonaliśmy stosownej weryfikacji i wiemy, że została już złożona reklamacja na wspomniany produkt. Aktualnie zajmujemy się jej analizą. Zapewniamy, że każde takie zgłoszenie jest przez nas traktowane bardzo poważnie i jeśli towar okaże się wadliwy, podejmiemy wszelkie możliwe kroki, aby znaleźć satysfakcjonujące dla Pana rozwiązanie.
24 lut 2024
Niby wszystko pięknie niby wszystko ładnie. Zamówione rzeczy przyszły szybko i co istotna pasowały. Na zakupy miała zostać wystawiona faktura, która niestety z mojej winy została wystawiona na stare dane mojej firmy. I tu zaczynają się problemy. Kontakt z 8a praktycznie niemożliwy. Na maile odpowiadają z tygodniowym opóźnieniem, o ile w ogóle. Na przesłaną do nich notę korekcyjną nie otrzymałem do tej pory odpowiedzi a wysłałem ją dwukrotnie. Prawidłowej faktury zresztą też nie otrzymałem. Podsumowując. Jeśli ktoś lubi się pstrykać z firmą polecam innym nie.
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Dziękujemy za przesłanie opinii. Cieszymy się, że zamówienie dotarło sprawnie i bez niespodzianek. Oczywiście rozumiemy rozczarowanie związane z otrzymaniem faktury na prawidłowe dane i najmocniej przepraszamy. Korekta została już przesłana. Zapewniamy, że zajęliśmy się sprawą od razu po zapoznaniu się z treścią wiadomości mailowej od Pana. Niemniej jednak będziemy pracować nad poprawą naszych procedur, aby przebiegała jeszcze sprawniej, niż dotychczas.
28 sty 2024

Niezrealizowane zamówienie i zapomniane zamówienie

Zamówienie nie zostało zrealizowane od 23 stycznia. W dniu wczorajszym (sobota) próbowałem ustalić status, ale BOK nie działa w soboty, a chatbot nie potrafi pomóc w takiej sprawie. W dniu wczorajszym udałem się do salonu w Katowicach (przejażdżka 60 km i 1 h z Częstochowy w jedną stronę) i nic nie dowiedziałem się oprócz tego, że centrala zapomniała o tym zamówieniu. Czekam na realizację zamówienia.
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z Pana rezerwacją. Chcielibyśmy poinformować, że Pana rezerwacja zostanie natychmiast przygotowana w naszym sklepie w Katowicach jeszcze dzisiaj.

Problemy ze zwrotem pieniędzy.

Nie polecam. Mają problem ze swoim regulaminem. Kupiłem niewłaściwy rozmiar, zgodnie z regulaminem zwróciłem. W 12 dniu od otrzymania zwrotu pani zapewniała, że wszystko na dobrej drodze i zlecono zwrot pieniędzy. Tydzień po tym zapewnieniu szukali czy przesyłka została zwrócona. SŁABO. Na szczęście udało się. Aż strach pomyśleć jaka będzie reakcja w trudniejszej sprawie inreklamacjintowaru.
14 lut 2024
Dziękujemy za podzielenie się opinią o naszym sklepie. Na wstępie chcielibyśmy przeprosić za ewentualne niedogodności, których doświadczył Pan w trakcie procedury zwrotów. Zapewniamy, że podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby przyspieszyć ten proces.
Przez wade lukew witrynie cofnieto mi po kilku dniach zamowienie, musialem zamawiac powtornie i juz bez jodu rabatowego Love 14. Za to nie kocham sklepu 8a.pl ale jego produkty tak. Staly klient
Z niewiadomych powodów całe zamówienie zostało anulowane. Wcześniej, telefonicznie ustaliliśmy z przedstawicielem 8a dokładny zakres i termin dostawy.
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Dziękujemy za przesłaną opinię. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogły wyniknąć z anulowania Pana zamówienia. Chcielibyśmy poinformować, że zgodnie z naszymi ustaleniami przygotowaliśmy do odbioru 2 plecaki, które są gotowe do odbioru do dzisiaj w naszym sklepie na ul. Batorego w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do odebrania zamówienia.
6 lut 2024
Brak czytelnego przekazu - każde moje zamówienie zostało anulowane
6 lut 2024
Dziękujemy za udzielenie opinii. Chcielibyśmy podkreślić, że na naszej stronie internetowej udostępniamy jasne wytyczne dotyczące ilości towarów (przytaczając także przykłady), które można zarezerwować. Te informacje są również zawarte w naszym regulaminie, który wymaga akceptacji przed złożeniem rezerwacji lub zamówienia. W przypadku rezerwacji, które nie spełniają tych wytycznych, staramy się skontaktować z klientami, aby omówić dostępne opcje, co miało miejsce również w tym przypadku. Ostatecznie złożone rezerwacje zostały anulowane, zgodnie z życzeniem klienta.
11 lut 2024
założyłem wątek u obsługi klienta to sobie poczytajcie
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Dziękujemy za udzielenie opinii i przepraszamy za niedogodności. Z uwagi na małą ilość informacji w samej opinii chcielibyśmy dodać, że dotyczy ona wystawienia faktury VAT już po zrealizowaniu zamówienia. Wyjaśnienia zostały już Panu przesłane w wymienionej korespondencji mailowej.
zamowienie 4 par butow jest niemozliwe a szkoda
Kolejny raz zamowienie zostalo anulowane
14 lut 2024
Dziękujemy za przesłanie opinii i przepraszamy za wszelkie niedogodności. Chcielibyśmy dodatkowo wyjaśnić, że zgodnie z naszym regulaminem oraz informacjami dostępnymi na stronie internetowej, rezerwacje z odbiorem w sklepie mogą być składane na ograniczoną ilość produktów. Składając rezerwacje należy zaakceptować wspomniany regulamin. Kontaktowaliśmy się telefonicznie w tej sprawie, niestety bezskutecznie i finalnie rezerwacja została anulowana.
MW
10 sty 2024
Należałoby chyba usprawnić system ponieważ produkt który zakupiłem był dostępny a w rzeczywistości okazało się że zamówienie zostało anulowane ponieważ brak produktu nastąpił zwrot kosztów. Bardzo się cieszyłem z tego zakupu i oczekiwałem niestety nie doczekałem się, po 4 dniach dowiedziałem się że produkt jest niedostępny.
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Dziękujemy za przesłanie opinii. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogły wystąpić w związku z Pana zamówieniem. Chcielibyśmy podkreślić, że brak dostępności towaru nie wynikał w żadnym wypadku z naszej złej woli czy zaniechania. Na bieżąco dbamy o aktualność naszej oferty oraz monitorujemy stan magazynowy, jednakże zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają spełnienie świadczenia, mimo zachowania najwyższej staranności. Pragniemy też zapewnić, że bardzo poważnie podchodzimy do analizy całej sytuacji, aby zidentyfikować ewentualne błędy w naszych procesach i działaniach, które doprowadziły do tego incydentu. Jeszcze raz przepraszamy za wynikłe niedogodności.
7 sty 2024

Oferta bez pokrycia

Oferują Państwo do sprzedaży towar, który po zakupie okazuje się niedostępny. Strata czasu, minęło kilka dni, a ja wciąż nie dostałam zwrotu środków na konto. Strata czasu i niepewność, czy odzyskam pieniądze. Pierwszy raz się z tym spotykam.
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Dziękujemy za przesłanie opinii dotyczącej naszej usługi. Pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności, jakie mogły wystąpić w związku z zamówieniem. Chcielibyśmy podkreślić, że fakt braku dostępności towaru nie wynika w żadnym wypadku z naszej złej woli czy zaniechania. Na bieżąco dbamy o aktualność naszej oferty oraz monitorujemy stan magazynowy, jednakże zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają spełnienie świadczenia, mimo zachowania najwyższej staranności. Środki zwróciliśmy w dniu 08.01.2024. Ponownie przepraszamy za wszelkie niedogodności.
CB
Cezary B.
Nie wiem jaki jest status zamówienia. Na koncie widzę REZERWACJA ale nie wiem co to znaczy, czy jest już do odbioru czy nie. No i po co pytać o opinię nt zamówienia skoro nie jest jeszcze do odbioru?
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane ze zrozumieniem statusu. "Rezerwacja" oznacza, że produkty są zarezerwowane i w trakcie przygotowywania. Abyśmy mogli zapewnić precyzyjną informację odnośnie gotowości do odbioru, status zamówienia zostanie zmieniony na "gotowa do odbioru", gdy będzie gotowe do odbioru. Doceniamy cenne uwagi na temat procesu zamówienia i będziemy dążyć do ulepszenia komunikacji w tym zakresie.
TR
Tomek R.
Legionowo
9 sty 2024
Cisza po deklarowanym terminie dostawy. Dopiero po moim pytaniu / interwencji otrzymalem info ze oplaconego przeze mnie towaru nie. Zwrot pieniedzy zlecony kolejne 4 dni pozniej
Odpowiedź ze sklepu 8a.pl
Dziękujemy za przesłanie opinii. Pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności. W tym konkretnym przypadku doszło do niefortunnego zdarzenia, w wyniku którego nie mogliśmy zrealizować zamówienia. Pragniemy zapewnić, że bardzo poważnie podchodzimy do analizy całej sytuacji, aby zidentyfikować ewentualne błędy w naszych procesach i działaniach, które doprowadziły do tego incydentu. Jeszcze raz przepraszamy za wynikłe niedogodności.
Kontrola jakości wysyłanego towaru. Jedna z czapek Merino posiadała nadszarpnięte włókno , które mogłoby w przyszłości postępować .